Skip to content

4 Raydol AvenueSecaucus, NJ 07094

Built 1930

Last Sale Price
$725,000
Last Sale Date
Apr 1, 2025

Property Information

Block94
Lot6
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalitySecaucus Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class45
Description1.5S-F-L
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,704
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$70,900
44%
Improvement Value:$88,600
56%
Total Assessment$159,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,527+3.1%
2024$6,331+5.3%
2023$6,013+0.9%
2022$5,959+0.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$725,000

From:

To:

Sq Ft1,704DeedBook 9896, Page 800Recorded4/29/2025

Property Sale

Sale
$450,000

From:

To:

Sq Ft1,704DeedBook 9139, Page 347Recorded8/17/2016

Property Built

Built

Year Built: 1930