Skip to content

1901 West StUnion City, NJ 07087

Built 1999
Other Exempt

Last Sale Price
$2,735,000
Last Sale Date
Aug 4, 2014

Property Information

Block108
Lot4.01
QualifierX
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description4B-70U-COM
Dwellings70
Zoning---
Sq Footage---
Acreage2.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$4,200,000
21%
Improvement Value:$16,200,000
79%
Total Assessment$20,400,000

Sale
$2,735,000
DeedBook 8989, Page 438

Property Built

Built

Year Built: 1999

Property Sale

Sale
$400,000
DeedBook 5199, Page 330