Skip to content

310 25th StUnion City, NJ 07087

Built 1898

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 7, 1998

Property Information

Block140
Lot24
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2F-2U-H
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,722
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$267,800
53%
Improvement Value:$239,200
47%
Total Assessment$507,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,162-22.9%
2024$11,886+4.1%
2023$11,417+1.2%
2022$11,287+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1898