Skip to content

318 27th StUnion City, NJ 07087

Last Sale Date
Sep 30, 2024

Property Information

Block151
Lot31
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page?

Building Details

Building Class---
Description3F RECTORY
Dwellings1
ZoningR1
Sq Footage---
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$218,500
31%
Improvement Value:$485,100
69%
Total Assessment$703,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2015$3,796+2.2%
2014$3,713
Property History

Property Sale

Sale
$0