Skip to content

2704-2710 Kennedy BlvdUnion City, NJ 07087

Built 1913
Vacant Land

Last Sale Price
$800,000
Last Sale Date
Jan 18, 2016

Property Information

Block156
Lot2.01

Sq Footage---
Acreage0.63

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$2,315,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$2,315,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$42,787-46.8%
2024$80,470+4.1%
2023$77,299+1.2%
2022$76,420+2.8%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$800,000
DeedBook 9094, Page 565

Property Built

Built

Year Built: 1913