Skip to content

725 32nd StUnion City, NJ 07087

Vacant Land

Last Sale Price
$30,000
Last Sale Date
Mar 31, 2016

Property Information

Block174
Lot14

Sq Footage---
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$300,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$300,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,544-34.1%
2024$8,418+4.1%
2023$8,087+1.2%
2022$7,995+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$30,000

From:

To:

DeedBook 9110, Page 857Recorded4/7/2016