Skip to content

161 18th St(Unit C0208)Union City, NJ 07087

Built 1973

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Dec 14, 2018

Property Information

Block179
Lot10
QualifierC0208
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage744
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$155,400
56%
Improvement Value:$120,700
44%
Total Assessment$276,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,592-29.9%
2024$6,550+4.1%
2023$6,292+0.0%
2022$6,292
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1973