Skip to content

310 Manhattan AveUnion City, NJ 07087

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 15, 2021

Property Information

Block190.01
Lot15

Sq Footage---
Acreage0.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$48,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$48,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$887+229.6%
2024$269+4.1%
2023$258+1.2%
2022$256+2.8%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$32,600

From:

To:

DeedBook 9270, Page 70Recorded1/3/2018

Property Sale

Sale
$31,500

From:

To:

DeedBook 8921, Page 253NU CodeOther non-arm's-length (26)Recorded7/18/2013

Property Sale

Sale
$90,000

From:

To:

DeedBook 7666, Page 300Recorded9/10/2005