Skip to content

504-06 Palisade AveUnion City, NJ 07087

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 23, 2015

Property Information

Block190
Lot43.02

Sq Footage---
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$22,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$22,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$416-80.3%
2024$2,107+4.1%
2023$2,023+1.2%
2022$2,000+2.8%
Property History
Sales4

Property Sale

SaleMulti
$5,600,000
DeedBook 7749, Page 101

Property Sale

SaleMulti
$14,250,000
DeedBook 7338, Page 203

Property Sale

SaleMulti
$5,050,000
DeedBook 5638, Page 279