Skip to content

3337 Hudson AveUnion City, NJ 07087

Built 1910

Last Sale Date
Apr 30, 2000

Property Information

Block200.02
Lot34
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description3F-6U-H
Dwellings6
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$360,000
54%
Improvement Value:$305,100
46%
Total Assessment$665,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,095+1.0%
2024$13,951
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 5605, Page 284

Property Built

Built

Year Built: 1910