Skip to content

526 34th StUnion City, NJ 07087

Built 1923

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 23, 2008

Property Information

Block204.01
Lot3
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2F-1U-H
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,310
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$246,400
64%
Improvement Value:$140,500
36%
Total Assessment$386,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,042-30.8%
2024$8,735+4.3%
2023$8,373+1.2%
2022$8,275+2.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1923