Skip to content

100-08 35th St(Unit P0001)Union City, NJ 07087

Built 1965

Last Sale Price
$230,000
Last Sale Date
Oct 17, 2005

Property Information

Block212
Lot21
QualifierP0001
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionPARKING
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$8,100
59%
Improvement Value:$5,600
41%
Total Assessment$13,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$244-0.8%
2024$246+4.1%
2023$236+0.0%
2022$236
Property History

Property Sale

Sale
$230,000
DeedBook 7730, Page 211

Property Built

Built

Year Built: 1965