Skip to content

113 37th StUnion City, NJ 07087

Church/Charitable

Last Sale Price
$25,000
Last Sale Date
Jan 30, 2019

Property Information

Block217
Lot44.01
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2F-COM-CENTER
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$199,900
43%
Improvement Value:$267,800
57%
Total Assessment$467,700

Tax History

YearProperty taxesChange
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$25,000

From:

To:

DeedBook 9385, Page 726NU CodeCharitable / religious (17)Recorded3/8/2019