Skip to content

649 38th St(Unit C0312)Union City, NJ

Built 2024

Owner
---
Last Sale Price
$719,000
Last Sale Date
Oct 20, 2024

Property Information

Block260
Lot30.01
QualifierC0312
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2BR/2BA
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage1,186
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$181,400
24%
Improvement Value:$564,700
76%
Total Assessment$746,100

Sale
$719,000

From:

To:

Sq Ft1,186DeedBook 9461, Page 468NU CodePartial parcel (6)Recorded11/18/2024

Property Built

Built

Year Built: 2024