Skip to content

649 38th St(Unit C0404)Union City, NJ

Built 2024

Last Sale Price
$660,000
Last Sale Date
Feb 24, 2025

Property Information

Block260
Lot30.01
QualifierC0404
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2BR/2BA
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage962
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$147,600
24%
Improvement Value:$459,300
76%
Total Assessment$606,900

Sale
$660,000

From:

To:

Sq Ft962DeedBook 9887, Page 312NU CodePartial parcel (6)Recorded3/19/2025

Property Built

Built

Year Built: 2024