Skip to content

649 38th St(Unit C0409)Union City, NJ

Built 2024

Owner
---
Last Sale Price
$695,000
Last Sale Date
Oct 17, 2025

Property Information

Block260
Lot30.01
QualifierC0409
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2BR/2BA
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage1,017
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$158,400
25%
Improvement Value:$485,100
75%
Total Assessment$643,500

Sale
$695,000
Sq Ft1,017DeedBook 9938, Page 105Recorded10/24/2025

Property Built

Built

Year Built: 2024