Skip to content

613 15th St(Unit X)Union City, NJ 07087

Built 2005
Other Exempt

Last Sale Price
$545,000
Last Sale Date
Jul 25, 2005

Property Information

Block71
Lot26.01
QualifierX
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2F-3U-H-AG
Dwellings3
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$133,500
34%
Improvement Value:$258,600
66%
Total Assessment$392,100

Sale
$545,000
DeedBook 7642, Page 226

Property Built

Built

Year Built: 2005