Skip to content

115 66th St(Unit C0051)West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$130,000
Last Sale Date
Apr 16, 2008

Property Information

Block11
Lot19
QualifierC0051
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page2

Building Details

Building Class---
Description4 RM CONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.01

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$11,700
47%
Improvement Value:$13,300
53%
Total Assessment$25,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,928+2.1%
2024$1,889-1.7%
2023$1,922+0.7%
2022$1,909+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$130,000
DeedBook 8495, Page 189