Skip to content

111 66th St(Unit C0006)West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$210,000
Last Sale Date
Apr 7, 2022

Property Information

Block11
Lot20
QualifierC0006
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page2

Building Details

Building Class---
Description5RM CONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.01

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$14,800
31%
Improvement Value:$32,900
69%
Total Assessment$47,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,940+4.1%
2024$3,785+3.2%
2023$3,668+0.7%
2022$3,642+1.0%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$210,000

From:

To:

DeedBook 9668, Page 946Recorded5/24/2022

Property Sale

Sale
$205,000

From:

To:

DeedBook 9310, Page 640Recorded6/1/2018

Property Sale

Sale
$203,000

From:

To:

DeedBook 7933, Page 197Recorded6/29/2006