Skip to content

205 66th St(Unit C0066)West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$100,891
Last Sale Date
Feb 5, 2013

Property Information

Block12
Lot9
QualifierC0066
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page2

Building Details

Building Class---
DescriptionCONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.01

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$3,500
18%
Improvement Value:$16,400
82%
Total Assessment$19,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,644+4.1%
2024$1,579+3.2%
2023$1,530+0.7%
2022$1,519+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$100,891
DeedBook 8894, Page 499