Skip to content

6018 Jackson StWest New York, NJ 07093

Built 2005

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 17, 2019

Property Information

Block138
Lot9.01
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page24

Building Details

Building Class---
Description3S-F-2U-G
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage7,650
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$50,000
30%
Improvement Value:$115,000
70%
Total Assessment$165,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,723+2.0%
2024$12,469-1.7%
2023$12,687+0.7%
2022$12,598+1.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$480,000

From:

To:

DeedBook 7899, Page 102Recorded5/22/2006

Property Built

Built

Year Built: 2005