Skip to content

6005 Jackson StWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$390,000
Last Sale Date
Mar 28, 2002

Property Information

Block143
Lot16.03
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page25

Building Details

Building Class---
Description3F-3U-G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$94,000
50%
Improvement Value:$94,000
50%
Total Assessment$188,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,497+2.0%
2024$14,207-1.7%
2023$14,455+0.7%
2022$14,354+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$390,000
DeedBook 5972, Page 253