Skip to content

525 64th StreetWest New York, NJ 07093

Built 1988

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Jun 21, 2023

Property Information

Block152
Lot15.03
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page26

Building Details

Building Class46
Description2SBR 3U
Dwellings3
Zoning---
Sq Footage5,200
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$45,800
21%
Improvement Value:$169,800
79%
Total Assessment$215,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,625+2.0%
2024$16,293-1.7%
2023$16,577+0.7%
2022$16,461+1.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1988