Skip to content

530 64th StWest New York, NJ 07093

Built 2019

Owner
---
Last Sale Price
$950,000
Last Sale Date
Nov 25, 2025

Property Information

Block155
Lot25.01
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page26

Building Details

Building Class---
Description3S-F&B-2-1C
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$48,000
27%
Improvement Value:$128,400
73%
Total Assessment$176,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,569+4.1%
2024$13,997+3.2%
2023$13,563+0.7%
2022$13,468+1.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$950,000
DeedBook 9953, Page 91Recorded12/31/2025

Property Sale

Sale
$750,000

From:

To:

DeedBook 9398, Page 186Recorded4/25/2019

Property Built

Built

Year Built: 2019