Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
566 66th StWest New York, NJ 07093
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 26, 2012
Property Information
Block162
Lot12.02
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page28
Building Details
Building Class---
Description2S-B-2U
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.1
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$84,000
53%
Improvement Value:$76,000
48%
Total Assessment$160,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $12,088 | +2.1% |
| 2024 | $11,841 | -1.8% |
| 2023 | $12,052 | +0.7% |
| 2022 | $11,966 | +1.0% |
Property History
No events match the selected filters.