Skip to content

306 65th StWest New York, NJ 07093

Built 1969

Last Sale Price
$365,000
Last Sale Date
Apr 13, 2004

Property Information

Block17
Lot15.02
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page3

Building Details

Building Class46
Description2 1/2S-F-3U
Dwellings3
Zoning---
Sq Footage2,760
Acreage0.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$43,800
29%
Improvement Value:$107,800
71%
Total Assessment$151,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,690+2.0%
2024$11,456-1.7%
2023$11,657+0.7%
2022$11,575+1.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$365,000

From:

To:

Sq Ft2,760DeedBook 7266, Page 293Recorded4/15/2004

Property Built

Built

Year Built: 1969