Skip to content

318 65th StWest New York, NJ 07093

Built 1899

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 8, 2010

Property Information

Block17
Lot20.02
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page3

Building Details

Building Class46
Description2S-F-2U-G
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,036
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$62,500
45%
Improvement Value:$75,700
55%
Total Assessment$138,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,657+2.0%
2024$10,444-1.7%
2023$10,626+0.7%
2022$10,552+1.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1899