Skip to content

6309 Blvd East(Unit C0012)West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$125,000
Last Sale Date
Oct 7, 2004

Property Information

Block20
Lot36
QualifierC0012
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page4

Building Details

Building Class---
DescriptionCONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.01

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$20,900
34%
Improvement Value:$39,800
66%
Total Assessment$60,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,681+2.0%
2024$4,587-1.7%
2023$4,667+0.7%
2022$4,634+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$125,000

From:

To:

DeedBook 7398, Page 284Recorded11/17/2004

Property Sale

Sale
$60,000
DeedBook 5716, Page 14

Property Sale

Sale
$35,000
DeedBook 4808, Page 187