Skip to content

6309 Blvd East(Unit C0014)West New York, NJ 07093

Owner
---
Last Sale Price
$250,000
Last Sale Date
Jul 23, 2025

Property Information

Block20
Lot36
QualifierC0014
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page4

Building Details

Building Class---
DescriptionCONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.01

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$23,000
34%
Improvement Value:$43,800
66%
Total Assessment$66,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,151+2.0%
2024$5,048-1.7%
2023$5,136+0.7%
2022$5,100+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$250,000
DeedBook 9925, Page 992Recorded8/29/2025

Property Sale

Sale
$63,300
DeedBook 56002, Page 332

Property Sale

Sale
$28,000
DeedBook 4762, Page 102