Skip to content

6307 Broadway(Unit C0004)West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$204,970
Last Sale Date
Oct 31, 2007

Property Information

Block26
Lot12
QualifierC0004
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page5

Building Details

Building Class---
Description2BR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage617
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$9,200
12%
Improvement Value:$66,100
88%
Total Assessment$75,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,806+2.0%
2024$5,690-1.7%
2023$5,790+0.7%
2022$5,749+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$204,970

From:

To:

Sq Ft617DeedBook 8395, Page 138NU CodeTitle correction (4)Recorded12/11/2007