Skip to content

6215 Palisade AvenueWest New York, NJ 07093

Last Sale Date
Feb 10, 2003

Property Information

Block34
Lot21.01
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page6

Building Details

Building Class---
DescriptionPARK LOT
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.45

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$389,700
96%
Improvement Value:$15,000
4%
Total Assessment$404,700

Tax History

YearProperty taxesChange
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$300,000
DeedBook 5316, Page 48

Property Sale

Sale
$482,000
DeedBook 5301, Page 157