Skip to content

33 62nd St Apt 4aWest New York, NJ 07093

Last Sale Date
Sep 27, 2024

Property Information

Block36
Lot16
QualifierC0041
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description1BD 1BA
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage13.77

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$23,500
39%
Improvement Value:$36,500
61%
Total Assessment$60,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,627+2.0%
2024$4,534-1.7%
2023$4,613+0.7%
2022$4,581+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 4020, Page 189