Skip to content

6035 Blvd East(Unit C0017)West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$225,000
Last Sale Date
Mar 28, 2006

Property Information

Block36
Lot33
QualifierC0017
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description1BR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$32,300
43%
Improvement Value:$42,800
57%
Total Assessment$75,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,203+4.1%
2024$5,959+3.2%
2023$5,774+0.7%
2022$5,734+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$225,000
DeedBook 8021, Page 320