Skip to content

6035 Blvd East(Unit C0023)West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$140,000
Last Sale Date
Apr 3, 2014

Property Information

Block36
Lot33
QualifierC0023
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description1BR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$28,800
43%
Improvement Value:$38,300
57%
Total Assessment$67,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,174+2.0%
2024$5,071-1.7%
2023$5,159+0.7%
2022$5,123+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$140,000
DeedBook 8970, Page 336