Skip to content

6035 Blvd East(Unit C0036)West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$13,127
Last Sale Date
Oct 28, 2002

Property Information

Block36
Lot33
QualifierC0036
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description1BR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$26,400
43%
Improvement Value:$35,000
57%
Total Assessment$61,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,071+4.1%
2024$4,872+3.2%
2023$4,721+0.7%
2022$4,688+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$13,127
DeedBook 6085, Page 194