Skip to content

6015 Blvd East Apt 2aWest New York, NJ 07093

Last Sale Date
Nov 15, 2022

Property Information

Block39
Lot12
QualifierC0021
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description1BD 1BA
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage553
Acreage0.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$26,500
48%
Improvement Value:$28,800
52%
Total Assessment$55,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,567+4.1%
2024$4,388+3.2%
2023$4,252+0.7%
2022$4,222+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0