Skip to content

6015 Blvd East Apt 3bWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$270,000
Last Sale Date
Oct 18, 2021

Property Information

Block39
Lot12
QualifierC0032
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description2BD 1BA
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage661
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$32,200
48%
Improvement Value:$34,400
52%
Total Assessment$66,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,136+2.0%
2024$5,033-1.7%
2023$5,121+0.7%
2022$5,085+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$270,000

From:

To:

Sq Ft661DeedBook 9669, Page 351NU CodeFamily (1)Recorded5/25/2022

Property Sale

Sale
$44,900
DeedBook 5261, Page 337