Skip to content

6015 Blvd East Apt 3dWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$190,000
Last Sale Date
Jan 13, 2011

Property Information

Block39
Lot12
QualifierC0034
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description2BD 1BA
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage661
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$32,900
50%
Improvement Value:$33,200
50%
Total Assessment$66,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,097+2.0%
2024$4,995-1.7%
2023$5,082+0.7%
2022$5,047+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$190,000
DeedBook 8775, Page 973