Skip to content

6015 Blvd East Apt 5dWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$80,000
Last Sale Date
Aug 17, 2002

Property Information

Block39
Lot12
QualifierC0054
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description1BD 1BA
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage541
Acreage0.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$27,000
64%
Improvement Value:$15,000
36%
Total Assessment$42,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,239+2.0%
2024$3,174-1.7%
2023$3,229+0.7%
2022$3,207+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$80,000
DeedBook 6058, Page 32