Skip to content

6015 Blvd East Apt 7bWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$125,000
Last Sale Date
Sep 10, 2004

Property Information

Block39
Lot12
QualifierC0072
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description1BD 1BA
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage408
Acreage0.02

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$19,700
58%
Improvement Value:$14,300
42%
Total Assessment$34,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,622+2.0%
2024$2,569-1.7%
2023$2,614+0.7%
2022$2,596+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$125,000
DeedBook 7384, Page 146