Skip to content

6015 Blvd East Apt Cb1aaWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$215,000
Last Sale Date
Feb 4, 2020

Property Information

Block39
Lot12
QualifierC2111
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description1BD 1BA
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage735
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$24,400
45%
Improvement Value:$29,300
55%
Total Assessment$53,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,141+2.0%
2024$4,058-1.7%
2023$4,129+0.7%
2022$4,100+69.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$215,000

From:

To:

Sq Ft735DeedBook 9481, Page 662NU CodeImproved post-assessment (7)Recorded4/14/2020