Skip to content

6009 Blvd East Apt 4aWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$225,000
Last Sale Date
Jun 16, 2005

Property Information

Block39
Lot13
QualifierC0014
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
DescriptionCONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.01

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$25,000
70%
Improvement Value:$10,600
30%
Total Assessment$35,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,745+2.0%
2024$2,690-1.7%
2023$2,737+0.7%
2022$2,718+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$225,000
DeedBook 76100, Page 29