Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
6009 Blvd East Apt 5aWest New York, NJ 07093
Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Mar 5, 2008
Property Information
Block39
Lot13
QualifierC0015
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7
Building Details
Building Class---
DescriptionCONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.02
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$25,000
60%
Improvement Value:$16,400
40%
Total Assessment$41,400
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $3,192 | +2.0% |
| 2024 | $3,129 | -1.7% |
| 2023 | $3,183 | +0.7% |
| 2022 | $3,161 | +1.0% |
Property History
No events match the selected filters.