Skip to content

6009 Blvd East Apt B2West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$64,000
Last Sale Date
May 10, 2001

Property Information

Block39
Lot13
QualifierC0022
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
DescriptionCONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.02

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$25,000
60%
Improvement Value:$17,000
40%
Total Assessment$42,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,239+2.0%
2024$3,174-1.7%
2023$3,229+0.7%
2022$3,207+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$64,000
DeedBook 5804, Page 260