Skip to content

6009 Blvd East Apt 4bWest New York, NJ 07093

Last Sale Date
Jul 12, 2024

Property Information

Block39
Lot13
QualifierC0024
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
DescriptionCONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.01

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$25,000
49%
Improvement Value:$26,300
51%
Total Assessment$51,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,956+2.0%
2024$3,877-1.7%
2023$3,944+0.7%
2022$3,917+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0