Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
6009 Blvd East Apt 2dWest New York, NJ 07093
Last Sale Price
$10
Last Sale Date
May 28, 2013
Property Information
Block39
Lot13
QualifierC0042
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7
Building Details
Building Class---
DescriptionCONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.02
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$25,000
60%
Improvement Value:$17,000
40%
Total Assessment$42,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $3,239 | +2.0% |
| 2024 | $3,174 | -1.7% |
| 2023 | $3,229 | +0.7% |
| 2022 | $3,207 | +1.0% |
Property History
No events match the selected filters.