Skip to content

6009 Blvd East Apt 3dWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$111,500
Last Sale Date
Jul 17, 2012

Property Information

Block39
Lot13
QualifierC0043
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
DescriptionCONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.01

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$25,000
57%
Improvement Value:$19,200
43%
Total Assessment$44,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,408+2.0%
2024$3,340-1.7%
2023$3,399+0.7%
2022$3,375+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$111,500
DeedBook 8860, Page 61