Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
6009 Blvd East Apt 4eWest New York, NJ 07093
Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Feb 9, 2012
Property Information
Block39
Lot13
QualifierC0054
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7
Building Details
Building Class---
DescriptionCONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.01
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$25,000
70%
Improvement Value:$10,600
30%
Total Assessment$35,600
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $2,940 | +4.1% |
| 2024 | $2,825 | +3.2% |
| 2023 | $2,737 | +0.7% |
| 2022 | $2,718 | +1.0% |
Property History
No events match the selected filters.