Skip to content

6100 Monroe PlWest New York, NJ 07093

Commercial
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 14, 2025

Property Information

Block48
Lot3.01
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page9

Assessment

Land Value:$268,500
89%
Improvement Value:$33,000
11%
Total Assessment$301,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$24,901+4.1%
2024$23,924+2.2%
2023$23,402
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$700,000
DeedBook 7879, Page 182