Skip to content

6027 Harrison PlWest New York, NJ 07093

Built 1969

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 8, 2007

Property Information

Block57
Lot19.01
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page9

Building Details

Building Class46
Description2S-CB-2U
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,200
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$57,500
39%
Improvement Value:$89,700
61%
Total Assessment$147,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,351+2.0%
2024$11,124-1.7%
2023$11,318+0.7%
2022$11,239+1.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1969